درباره مرکز رشد و نوآوری دانشگاه علامه طباطبائی

مرکز رشد و نوآوری دانشگاه علامه طباطبائی بر اساس سیاست های برنامه های سوم و چهارم توسعه دولت و به منظور ایجاد اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی، تجاری سازی دستاوردهای تحقیقاتی-کاربردی، توسعه کسب و کار های کوچک و متوسط دانش بنیان، تسهیل انتقال دانش و فناوری از مراکز دانشگاهی به دیگر مراکز جامعه و صنعت و برطرف نمودن نیازهای جامعه، ایجاد و گسترش یافته است.

مرکز رشد و نوآوری اصلی دانشگاه واقع در بزرگراه حقانی در سال 1396 با هدف پذیرش تیم ها و واحدهای فناور حوزه علوم انسانی و اجتماعی احداث گردید و تا به امروز با پذیرش بیش از 80 تیم استارتاپی و واحد فناور و اشتغال حدود 320 دانشجو و دانش آموخته علوم انسانی و اجتماعی به فعالیت خود ادامه می دهد.

با افزایش متقاضیان به فضای کار اشتراکی با محوریت علوم انسانی و اجتماعی، دانشگاه درصدد راه اندازی مرکز رشد و نوآوری شماره 2 در نزدیکی پردیس دانشگاه علامه طباطبائی افتاد و در سال 1398 مرکز رشد و نوآوری شماره 2 در دهکده المپیک با متراژ حدود 2000 متر مربع افتتاح شد.

در حال حاضر نیز مرکز رشد و نوآوری دانشگاه با افزایش ظرفیت زیرساخت خود در دانشکده ها، اقدام به افتتاح مراکز تخصصی نوآوری در دانشکده مدیریت و حسابداری، دانشکده ادبیات و زبان های خارجی و دانشکده آمار، ریاضی و علوم رایانه نموده است.

login